Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 2.12.
Blanka
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Poezie
 > Poezie
 > Klasické verše
 > Básnické slovo
 > Všehochuť
 > Teorie poezie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
<předchozí ve sbírce „Sobota z kolekce Sb IV
Autor: Zeanddrich E. (Stálý) - publikováno 10.9.2008 (18:37:45)
další ve sbírce>
„Sobota
(( ... aneb krátce "O Cyklech" ))Sobota.
Další sobota.
Od soboty
k sobotě, lehkost
před Zítřkem.
"Vše" ještě založeno
na víře; ó ta Víra
v zítřejší, dospělejší
cykly!.“


Poznámky k tomuto příspěvku
zase zkrvák (Občasný) - 11.9.2008 >
Doporučil 
<reagovat 
Věza (Občasný) - 14.10.2008 >
Body: 3
<reagovat 
dr. Wojtek (Občasný) - 12.11.2008 > tak, TAK !
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
Zeanddrich E. (Stálý) - 20.10.2017 > "(( .. .. ..
par zal:
..
(( ..Zeanddrich konstanta, ..., td. . ))

AD Česko-země neznabohů ?


Zaklepalo mi onehdy na rameno opět mé ..našeptávadlo -patrně to samé, co přineslo mi ty ..prorocké básně v r. 1992 a v r. 1996- , a téměř jako vždy velmi něžně mne oslovilo: ..proč ty, troubo, utrácíš svůj ..drahocenej čas v internetových diskuzích, apod. ?Tam si ty tvé poznámky, ať třeba sebepodnětnější, přečte většinou sotva pár desítek lidí. Proč ty, troubo, když máš Mne -a další mně podobné, ..., nemluvě o těch hromadách m.ateriálů, cos nasyslil v minulých cca 40 letech, a kterými můžeš ..vědecky podložit již téměř cokoliv, co máš i ty sám v hlavě- se nevykašleš na jednotlivé stěží ukojitelné ..neznabožské* šťouraly, a nepředložíš jim nějaký ucelenější útvar v řeči, které by rozuměli - nebo které by alespoň rozumět měli, když si ji sami vytvořili ?Vždyť český národ je jako americká ..candy, …, tvrdej bonbon, jako dívka ..naoko
dělající okolky, a přesto nedočkavě čekající na to, až ji někdo konečně šikovně -i když úplně bezbolestně to asi nepůjde - připraví o panenství, otevře -díky letité divoké masturbaci-ten její již stejně jen chatrnou blankou chatrně zakrytý přístup k Bohu. Cožpak ty, ..troubo, nevidíš, jak i ti ..balvanovci z klubu ..Sisyfos nedočkavě čekají ?Kdyby nečekali, nechovali by se tak provokativně -podobně, jako když ..mladá zebra -i když zatím jen v ochranné blízkosti maminky-točí se zadkem k samcům v říji. -Na tom něco bude, povídám si. - A ty mi pomůžeš, ..Hlase ?Nevybodneš se na mne ..někdy či někde v půlce ?-A už jsem ti někdy udělal ?-Máš pravdu, připustil jsem. Spíše si ..spolehlivě přišel, když jsem se ..jen sám troufale pustil na tenký led. Ale, na druhou stranu -vždyť kdokoliv má zájem, může si snad cokoliv vyhledat a nastudovat, přečíst dnes přímo i v českém jazyce – mám já tak mocně porušit zásadu, kterou jsem se doposud snažil řídit, a kterou jsem vtloukal do hlavy i dalším, u kterých pojal jsem dojem, že dospívají do stadia, kdy by naši ..Akášu mohli znečistit další, novou publikací ?Cožpak můžu zrovna já porušit tu vrcholně rozumnou zásadu ..Nepiš to znova, za kterou jsem se léta tak bral !? -Piš odkazy ve formě krátkých článků, troubo. Odkazy jsi ostatně ..psal vždy, sotva jsi tužku někdy ve dvou letech poprvé vzal do ruky. Proč myslíš, že jsme tě s tou tužkou tak dlouho drželi v ohrádce ? -..no dobře, připustil jsem znovu. -Myslím si sice, že to ..nutně bude děravé, ale zkusit to mohu .. , ať mám od tebe klid, domyslel jsem si pro sebe. -Já tě slyším !A jelikož znám tvou ..lenost, beru si do rukou bič, abys věděl. -..ne, dost !Nahoď mi téma, a pro dnešek prosím běž! -Téma si vezmi sám z časopisu támhle podoknem na stole, ..., okomentuj článek, který ti jako prvý padne do oka. A být s tebou nemusím, pokud nechceš. -..zajímavá metoda, uznal jsem. A neurážej se. Jen co dojím pamlssek, ..., dopiji Plzeň, shodím kocoura, co u něj bydlím, ze svého klína, …, najdu druhou pantofli a přinutím se vstát z křesla, jdu na to.

1. O smyslu a smysluplnosti ..diet, a dalších ..taškařic s naším tělem přímo souvisejících.

.Rodíme se do předurčené ..formy těla (( té nejvhodnější, hodící se pro naše nastávající úkoly a potřeby v novém životě (( které si většinou sami -od určitého vývojového stupně samozřejmě - do značné míry spoluvybíráme a plánujeme )) )), a tak již z tohoto faktu bude asi patrné, že nějak radikálněji nově ..tvarovat naši tělesnou schránku bude ve většině případů nejen .-.ztrátou času, ale možná i škodlivé.

Samozřejmě ale, jako každou, i tuto premisu naruší některé výjimky.

Že množství, ale i kvalita přijímané potravy nemá ..všeobecně na naši tělesnou hmotnost apod. podstatnější vliv, dokazují -ostatně podobně, jako téměř ve všech dalších oblastech naše pozemského ..výzkumu - vždy (( téměř )) ty ..nejkrajnější situace, které snad mohou nastat. Každý snad známe i osobně nějakou velice otylou osobu, o které jsme se sami mohli přesvědčit, že ..opravdu téměř nejí - a naopak - nějakou osobu velice štíhlou, která naopak konzumuje potravy velice mnohdy (( ponechme teď stranou prokazatelné případy** lidí, kteří někdy i dlouhé desítky let nejí a nepijí vůbec, a těší se přitom z vyrovnané přiměřené postavy a ..skvělého, přinejmenším tělesného zdraví )).


2. Jak Mistr Jan Hus ..vzal koule českému národu

.

Jak je známo, jeden z nejpodstatnějších druhů energie, který ovlivňuje život člověka, je skrytý v jeho rodném jménu. Ne náhodou ..chytré národy s intuicí dávají již brzy po příchodu na tento svět svým dětem hned celou řádku jmen – pro jistotu, aby snad v jejich energetické mřížce nezůstalo nějaké políčko prázdné.. . I ti Rusové mají jména nejméně tři, a z toho to druhé nemůže být kratší než na sedm hlásek.. . A u nás ?Jan Vlk. Jan Vik. Vít Sup. ProStě ..suprová jména, vidí snad každý hned alespoň intuitivně. Dyk V. Muk P. Issa S. .. ..Anna K. ..K. Gott.. – ne, to nebyl dobrý příklad, to jméno je naopak dost dobré (( … )).


V této souvislosti mne napadlo, že podobně, jako se rodíme do předurčené ..formy těla, rodíme se např. i těm nejvhodnějším rodičům, ..korespondujícími s nastávající našimi úkoly a potřebami ; ..ale nejen rodičům - rodíme se do -v té naší vývojové fázi, ve které si příliš ještě nemůžeme vybírat, se někam prostě v určitém ..časovém rozmezí ..r ..narodit musíme - nejvhodnější společenské vrstvy, do nejvhodnější ho národa národa, …, do nejvhodnější doby (( situace)), apod. . V soukolí do sebe dokonale zapadajícího Božího systému Světa se nenachází místo pro takzv. ..náhody.. (( .. )) . Několik příkladů: ..bytost, která se potřebuje zdokonalit v sebezáporu až v askezi, v obětavosti, ve smyslu pro povinnost, v pracovitosti a loajalitě k pozemské autoritě, se pravděpodobně narodí do nějaké takzv. ..asiatského národa, nejpravděpodobněji dnes do japonského – pro tyto národy jsou vyjmenované vlastnosti (( kromě spousty dalších, samozřejmě)) ..vžitými charakterovými vlastnostmi, dědícími se a vyvíjejícími se v jakémsi jeho ..společném těle (( ... )). Naopak některé naše ..plánované zkoušky a úkoly vyžadují spíše zrod do určité situace a okolností, než do určitého národa; opět příklad: ..třeba bytost, která se potřebuje zdokonalit v oblasti odvahy, ..., poslušnosti až (( zdánlivě)) ..sebepoškozující (( úsloví ..co mne nezabije, to mne posílí, povýšené do oblasti ..duchovna )), ..., bytost, která se potřebuje zdokonalit ve schopnosti vyrovnávat se nejen se ztrátou ..hmotného majetku, ale i ..pozemských nejbližších - partnerů, dětí, sourozenců, rodičů apod, ..., se pravděpodobně narodí do oblasti světa, kde se schyluje (( nebo kde i již třeba probíhá )) k nějakému válečnému konfliktu.

(( ... ))
Teď se ovšem někdo může zeptat: ..a kde je ta mez mezi individualitou a skupinovým ..elementem - například tedy národem, a kde je to ..rozhr... .
-Zadrž! -Co je zase, ..Viktore ?-Nemyslíš, že jsi se již dostal ..trošku daleko od toho ..tvého výchozí článku ..O dietách, redukujících tělesnou hmotnost ?-No jo, všechno souvisí se vším, to přeci říkáváš sám. -To nepochybně, ale takhle bychom hned v úvodu porušili téměř veškeré zásady, které jsme si pro tuto publikaci stanovili. Zachovejme plán, ..Ale abys neřekl, napadl mne systém odkazů, který by to mohl trošku ..zakulatit - s Boží pomocí ti ho vysvětlím pozdějí. Přejdi na další článek, dokud máš slinu. -Ale.. ..a to mám skončit takhle uprostřed věty, nebo dokonce slova ?-Klidně. Jak to tam dole u vás pozoruji, dnes je čtenář značně otrlý, a ty máš skluz. Makej. -No.. ..jo, dobrý, již mlčím.2. Ad ..autisté a proč se jich ..rodí ..stále více
Tak za prvé. Je značně nepřesné říci, že autistů se rodí ..stále více, a to hhned z několika důvodů.. ..ale Viktor se dívá, tak tohle si odpustím, je to ne zase tak podstatné, ale především by to bylo ..nadlouho.
Za druhé. Kdo je to valstně takový ..autista ? -Stručně:
a) je to bytost většinou z vyšších, mnohem vyspělejších světů než je ten náš (( tyto mají většinou již právo volby, kam se narodit a sjakým ..účelem, i když samozřejmě, ,,vždy ((?)) tento jejich úmysl prochází ..určitým schvalovacím procesem )), které se ..z nějakého důvodu zachtělo okusit si opět hrubost našeho světa, který se nachází teprve někde na pomezi třetí a čtvrté vývojové dimenze se všemi ..hrůzami, které k tomuto období přináležejí, ..., a která se v určité chvíli zalekla těžkostí s tímto pobytem souvisejících. Potom, v určité obranné a vrcholně pochopitelné reakci tvoří kolem sebe jakou ochranou ..slupku, ..obal, skrze který se filtrují podněty apod., přicházející zvenčí; z našeho ..běžného úhlu pohledu se ..nepřiměřeně uzavírá do sebe, etc. .
b) je to bytost, kterou sem poslala Prozřetelnost s určitým úmyslem (( důvodů bývá samozřejmě ..vždy přítomno povícero, většinou lze jen stěží rozhodovat, který převažuje )): důvodem bývá např. zkouška či trest pro třeba ..pyšné rodiče, prarodiče apod.; zkouška pro samotného zrozence, který se má takto, ..s balvanem na noze, naučit např. vytrvalosti a houževnatosti, ..., mnohé ..autisty také původně povolala ..dobrá vyšší moc jako ..specialisty v nějaké obl.asti -lehký autismus je totiž ..skvělou ochranou před ..lákadly tohoto světa ..zvláště ..v mladším věku, kdy.. . (( ... )).


..))."
<reagovat 
Zeanddrich E. (Stálý) - 22.10.2017 > "(( Návrh na studii(( …)): ..Jedna věc je vidět důvody, vedoucí k autismu (( ...)). Druhá  věc je ..účinně ulevit autistům i jejich okolí.. . Obalovat -např.- autistům, kteří sepěstí občas buší do hlavy - ruce molitanem ale bere těmto lidem ..nástroj alespoň k částečné krátkodobé úlevě - a jeden ze směrů  pomocí těmto lidem by měl asi vést právě tímto směrem, …, k tomu, že se zvenčí pomůže jim ..narušit ..tu tvrdou sl up ku, která svírá jejich většinou snad nadprůměrně vývojově pokročilého  jejich ducha v našem


pozemském ..hrubohmotném prostředí (( …)). Je to ..každopádně jedna z ..těžkých zkoušek na této Zemi, ..., a při úzkém pohledu, pouze v rámci ..toho jednoho ..aktuálně prožívaného života, se většinou jen těžce hledají plody takových zkoušek - ..budou ale ..nepochybně ..jen stěží pominutelné v případech např. těchto: (( ...)).. .  ))."
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je deset + dvě ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
 
 
1 (3) 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 

 


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter