Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pondělí 27.6.
Ladislav
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Mystika, filosofie
 > Mystika, filosofie
 > Filosofie
 > Náboženství
 > Duševno, mystika
 > Literatura, odkazy
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Osobnosti v nás
Autor: romann (Občasný) - publikováno 9.11.2020 (09:34:02)
Osobnosti v nás

Osobnosti v nás

Ze zkušenosti víme, že mnozí lidé jinak myslí i jednají doma a jinak v zaměstnání. Tyto rozdíly ukazují, že je v nás více osob než jedna.

V zaměstnání jsme nuceni jednat racionálně, logicky, profesionálně. Ale jakmile přijdeme domů, naše osobnost se změní. Ovlivňuje nás totiž silně i naše iracionální, emotivně pudová část. Nechceme se jí vzdát, protože ji bereme za neoddělitelnou část naší osobnosti.

Tuto jednoduchou skutečnost si však u sebe nechceme uvědomit, protože by to znamenalo, že máme problém. Ten ovšem odmítáme řešit a tak zůstává, i když nám přináší mnohé problémy.

Vinou starší, emotivnější částí osobnosti totiž děláme ukvapená povrchní rozhodnutí, panicky jednáme a to není bez následků. Intenzivně brzdí náš osobní rozvoj.

Tyto dvě osobnosti v nás se nemají rády. Dělají, že ta druhá neexistuje. Dokonce jich v nás existuje daleko více, ale tyto jsou hlavní.

Jakmile jednu z nich více využijeme, cítí se druhá odstrčená a začne se ozývat aby se také realizovala. Jinak by ztrácela vliv.

Známý příklad je u lékařů, kteří vědí, že nemají léčit sebe ani členy své rodiny. Snadno by se totiž dopustili velké chyby. Emoce by jim zastínily správnou úvahu, diagnózu i terapii.

Co s tím? Uvědomit si to a pochopit kde je problém. Tím přestaneme málo rozvinutou část osobnosti podporovat, takže postupně ztratí na významu. Je to ovšem těžké a dlouhodobé. Nevzdává se snadno své role.

Ještě těžší je uvědomit si svou nejkvalitnější část, která je však nejméně aktivní. Říká se jí intuice. Vědomě ji posilovat trvá desetiletí, než dosáhne hlavní autoritu, ale výsledek stojí za to.

Možná je to překvapivé, ale právě toto je mystika.

 Poznámky k tomuto příspěvku
Čtenář - 9.11.2020 > E. Já jak potkám filosofa, rovnou smekám čepici. Takže dneska mi hodně namrznou uši, koukám.
<reagovat 
romann (Občasný) - 9.11.2020 > Sláva, že to někdo přizná... Ale to je první krok ke změně... Já vím, někoho poslechnout, zvlášt chytřejšího, to je problém... Taky intuice může říci věci, které se nám nelíbí a co pak??

Jasnovidci také mají silnou intuici a zvláštní problémy, jako třeba https://www.iprima.cz/pr-clanky/zahady-zivota-tragicky-osud-nejznamejsi-slovenske-jasnovidky Jo. Klinická smrt často způsobuje změnu vnímání.
<reagovat 
Zeanddrich E. (Stálý) - 10.11.2020 >

Již vynález telefonu, …, td., ale ještě /více
rozhlasu a televize /přivedl lidi mnohé /k názoru, že
nemusej už před ..Nejvyšším naším :) státi / „v


pozoru“ (neboť „zázraky“ /nemaj
nutně původ svůj /tam
..vysoko někde „nad mraky“ :) ).


A přitom omyl vžitý tu je,
že vliv „člověka“ a „nebes“ :) se
vzájemně // vylučuje :)

(( ...)).

Doporučil 
<reagovat 
Marfin (Občasný) - 17.11.2020 > a kdo že má problém :>))
<reagovat 
Marfin (Občasný) - 19.11.2020 > Zeandrich, romann, vaše poznámky tu nebyli jenom pozn. od juliána j. f., a teď jste datumově i poznn před... no nic asi jste kouzelníci zdravim
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je čtyři + osm ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter